EVENTS »

Почетна > Блог

Блог

 

FlyCam ексклузивно ќе ги покрива сите снимања од воздух потребни за видео продукцијата на Министерство за Одбрана на РМ

10.02.2016

 
Loket

На наше големо задоволство бевме повикани од Министерството да им помогнеме во реализиција на неколку видео емисии преку кои ќе ги прикажеме сите единици на АРМ.

 
 

Уште еден објект на Адора во кои учестуваме и ние

08.02.2016

 
Loket

Соработката со Адора продолжува и имаме голем предизвик да го претставиме Flatiron во вистинско светло.

 
 

DNK во соработка со Томато продукција го снимаше нивниот нов видео запис

04.02.2016

 
Loket

Кога режисерот бара движење тогаш ние настапуваме со нашите два 3 axis stabilisation gimbals.

 
 

FlyCam на after-work party но за разлика од сите ние бевме работно

24.04.2015

 
Loket

DejaVu Capilol Mall не покани да ја доловиме една од многуте урнебесни after-work забави кои тие го организираат.

 
 

FlyCam дел од Workshop-от на ЗАГА Продукција.

26.03.2015

 
Loket

Како круна на успешната соработа со ЗАГА Продукција беше поканата да бидеме дел нивниот WorkShop во Охрид, каде на учесниците им ги презентиравме нашите можности и квалитети. .

 
 

Секогаш кога има потреба од професионално снимање од воздух, тука сме ние.

21.03.2015

 
Loket

Благодарение на продукцијата Storyteller и ние бевме дел од оваа интернационална соработа од која се надеваме дека ќе имаме еден ултра добар видео запис за новата песна на Даниел, BOBO и Blackstreet. .

 
 

И оваа година учестувавме на Саемот за Венчавки.

13.03.2015

 
Loket

Изминатата година имавме многу задоволни младенци па затоа се чуствуваме должни и за идните младенци кои ќе го посетат овогодинешниот саем.

 
 

Гостувавме во утринската програма на Телма Телевизија.

02.03.2015

 
Loket

Бевме горди на поканата и можност да ја презентираме нашата дејност, досегашните успеси и каде се гледаме во иднина.

 
 

Докажуваме дека нашите материали се подеднакво атрактивни и во лето и во зима.

28.01.2015

 
Loket

Дадовме свој допринос во рекламниот спот за студиото за венчаници Бјанка, а во соработка со Дарио Јанковиќ. .

 
 

FlyCam ќе биде дел од тимот кој ке работи на новиот документарен филм за Охрид.

29.12.2014

 
Loket

Успеавме да прикажеме дека Охрид е подеднакво убаво и атрактивен како и во лето.

 
 

Коорпоративни фотографии за ProCredit Academy.

24.12.2014

 
Loket

Имавме чест да го фотографираме прекрасниот комплекс на ProCredit Academy и сме горди што нашата фотографија ќе се најде на насловната страна од новата брошура. .

 
 

Дел сме од предновогодишната атмосфера заедно со Тамара и Даниел.

23.12.2014

 
Loket

Бевме повикани да ја доловиме убавата новогодишна атмосфера со центарот на Скопје, како дел од новиот видео запис за песната За Миг на Роберт Билбилов. .

 
 

Свечено отварање на новот производствен погон на Alla Kompani, Стурга.

22.11.2014

 
Loket

Ја продолжуваме успесната сораотка со Struga Production, овој пат на отварање на новот производствен погон кој заслужуваше да биде сниман и од воздух. .

 
 

Одлични две реклами за IPKO Мобилен оператор.

11.11.2014

 
Loket

Одговоривме на предизвикот да ги задоволиме сите барања на клинетот.Потврда за тоа се исте убави коментари и пофалби од продукцискиот тим како и од клинетот. .

 
 

Прекрасна преработка за уште по прекрасен видео запис.

03.11.2014

 
Loket

Бевме дел од одличен и посветен тим кој даде се од себе да ги реализира сите замисли и да создаде еден навистина прекрасен видео запис за песната Ја излези Ѓурѓо од Next Time .

 
 

Коорпоративно видео за Адора Инженеринг.

25.10.2014

 
Loket

Добивме можност да ги претставиме атрактивните објекти на Адора од еден сосема поинаков и атрактивен агол.

 
 

Еден мал допринос за новиот спот на Фламингоси.

22.10.2014

 
Loket

Се најдовме на право место во право време и сосема случајно успеавме да учествуваме во снимањето на новата песна на Фламингоси - Македонка.

 
 

Бевме дел од видео записот на новата песна на Kaan Mazhar.

21.10.2014

 
Loket

Уште една успешна соработа со Александар - Принц, овој пат работевме на видео записот на Kaan кој ќе биде претставник од Македонија на Турковизија 2014..

 
 

Учествувавме во снимањето на тест возење на новото Maserati Ghibli.

20.10.2014

 
Loket

FlyCam започна соработка со Авто Магазин и Мишко Барзов, очекувајте поголема атрактивност и динамика на емисијата.

 
 

Повторно сме поканети на роденден, овој пат City Mall славеше 2 години постоење.

04.10.2014

 
Loket

Супер роденденска атмосфера каде ни беше задоволство да направиме атрктивни кадири кои ке се паметат до следниото роденден ...

 
 

Одлична локација за снимање на новиот видео запис на добро познатите Куку Леле.

04.10.2014

 
Loket

Одличен видео запис на една добро позната мелодија од Куку Леле, се надеваме дека ке ви се допадне ...

 
 

Бевме дел од тимот кој ја снимаше новата реклама за ФФМ..

03.10.2014

 
Loket

Овој пат FlyCam даде свој допринос од земја со новиот 3-Axis-stabilized handheld gimbal и успеавме ги следиме младите талентирани фудбалери.

 
 

Одличната режија на видео записот на групата Barbarella ни даде можност да се покажеме во вистинско светло.

03.10.2014

 
Loket

Горди сме што бевме дел од еден ваков поинаков музички спот со атрактивниот сет кој беше поставен на паранорамски двоспратен автобус ни даде можност да покажеме што се можеме од воздух, но имавме потреба и од новиот гимбал кој се покажа супер стабилен при возењето низ градските булевари.

 
 

Ни беше чест да бидеме дел од гламурозната прославата на 20 години Diners Club

25.09.2014

 
Loket

Успеавме да го доловиме гламурот на целиот настан во кој преовладуваше одличен визуелен перформанс во кој имаше 3Д мапинг како и ултра динамичното осветлување.

 
 

FlyCam полека се пробива и надвор од границите на Македонија

12.08.2014

 
Loket

Снимавме прекрасно Love Story во Валона, Албанија. Одлична предел со прекрасно зајдисонце кое успеавме да го доловиме од сосема поинаков и атрактивен агол.

 
 

FlyCam посакуван и кај нашата естрада

08.08.2014

 
Loket

Имавме чест да бидеме дел од тимот кој ја снимаше свадбата на Сузана Гавазова во Струмица.

 
 

FlyCam продолжува да ги разубавува музичките спотови...

20.07.2014

 
Loket

Овој пат имавме задоволство да работиме на еден прекрасен сет за новиот видео запис на Мијата. Каде имаше многу насмеани дечиња со нивните родители кои уживаа во улогите кои им беа дадени.

 
 

Започнавме успешна соработка со KSL Event

05.07.2014

 
Loket

FlyCam во Визијана, Куманово.Имавме прекрасен амбинет за работа со одлична организација од стана на KLS Event.

 
 

FlyCam го доби првиот ангажман надвор од Македонија

01.07.2014

 
Loket

Прекрасниот Амонијаи во Грција ни инспирира да создадеме одличен материла за видео запис на една одлична латино песна.

 
 

Краток документарец за загадување на Охридското Езеро

29.06.2014

 
Loket

Во соработка со Зебра Продукција снимавме краток документарец за загадување на Охридското Езеро, се надеваме дека ова ке биде последене пат да ја имаме темата загадување на нашите прекрасни езера.

 
 

Во Охрид го снимаме едно од многуте свадбени Love Story

27.06.2014

 
Loket

Охрид е преубав град каде може да се сними едно прекрасно Love Story тука ја имаме традицијата и прекрасното Охридско Езеро.

 
 

Осветвање на црквата Св. Јован Крстител во Општина Аеродром

14.06.2014

 
Loket

Имавме чест да учестуваме во осветувањето на новата цркава која беше изградена и донирана од страна на Адора Инженеринг, успеавме да ја доловиме убавата атмосфера од присутните гости како и прекрасната градба на самата црква.

 
 

Спремни за уште едно ремек дело заедно со Димитар Андоновски

09.06.2014

 
Loket

Кога на вашето снмање ќе имате убава песна добар склоп на пејачот со моделот уште успеете да ангажирате олдтајмер тогаш единствено што ке ви недоставуа сме ние ...

 
 

FlyCam во новиот спот на Eye Cue

07.06.2014

 
Loket

Овој пат FlyCam е во Галичник на снимање на новиот летен хит на Eye Cue ... пространството на Галичник ни давам неограничена слобода на летање и тогаш сме многу дарежливи со атрактивни и динамични кадри кои со сигурност ќе го привлечат вашето внимание...

 

FlyCam во новиот спот на Влатко Лозановски

06.06.2014

 
Loket

FlyCam во Охрид на снимање на новиот хит на Влатко Лозановски, Мандарина ... времето е прекрасно за неколку атрактивни воздушни снимки на неколку локации во Охрид и Струга...

 
 
 
 
 
 

Developed by ID Solution

FlyCam

FlyCam
ИМЕ и Презиме - Професија, стручност
777 288 558, info@flycam.mk